Цікаві факти з історії фотографії

1. Першою людиною, яка зуміла зробити «фотографічний» знімок постійним, тобто закріпити зображення, був Жозеф Ньєпс. Найпершим в історії фотографії вважається знімок «Вид з вікна», датований 1826 роком. Експозиція знімка тривала 8 годин.
2. Найдавніша в світі фотокамера була продана на аукціоні у Відні в 2007 році, встановивши при цьому абсолютний рекорд і ставши найдорожчою фотокамерою, будь-коли проданою на аукціоні. Раритет під назвою «Дагеротип братів Сюсс» (Daguerrotype Susses Freres) був проданий майже за вісімсот тисяч доларів США. Стартова ціна становила 100 000 євро.
3. Знаменита фотографія Ейнштейна з висунутим язиком була зроблена в 1951 році на дні народження фізика. Ейнштейн подарував її ведучому науково-популярних передач Говарду Сміту, а на зворотному боці картки написав: «Вам сподобається цей жест, тому що він призначений всьому людству».
4. На першому місці в Топ-10 найдорожчих фотографій світу знаходиться безіменна робота Річарда Прінса із серії «Ковбой», що пішла в 2008 році за 3 мільйони 401 тисячу доларів.
5. Знаменитий американський фотограф Меттью Б. Бреді був першою людиною, який сфотографував самого себе, тобто зробив автопортрет.
6. Вільям Томпсон виконав перші підводні фотографії, використовуючи камеру встановлену на дні. Фотографії були дуже низької якості. Зроблені поблизу Веймонта, Великобританія.
7. Перша фотографія, на якій зображена повністю освітлена Земля, відома як «The Blue Marble» («Синій мармур») і була зроблена 7 грудня 1972 командою космічного корабля Аполлон 17. Сонце було позаду Землі в той час, коли фотографували, а Земля повністю висвітлювалася.
8. Французька співачка в період окупації виступала в таборах для військовополонених на території Німеччини, після яких фотографувалася на пам'ять з ними і німецькими офіцерами. Потім в Парижі обличчя військовополонених вирізали і вклеювали в фальшиві документи. Піаф їхала в табір з повторним візитом і таємно провозили ці паспорти, з якими деяким полоненим вдавалося втекти.Подібні статті

Обговорення

Обговорення Facebook

Залишилися питання?

Зв'язатися з нами зручним для Вас способом: +38 (063) 534 32 31
+38 (066) 044 62 12